Mutlu Olmak İçin Yapılması Gereken Üç Şey

Kişiler mutlu olmak için oldukça kolay olan şeyleri yapabilirler. Genellikle karşısında ki kişiyi kırmak istemedikleri için her şeyi içlerine atarlar. Karşısında ki kişiye istediklerini söylemeyerek kendisini üzen kişilerin daha net olarak konuşmaları gerekir. Çünkü her konuşmanın ardından daha fazla üzülen kişi kendileri olurlar. İçine atan kişi daima üzülen kişi olur. Bu sebeple kendisini üzdüğünü anlayan kişiler daha çabuk mutlu olabilirler.

Mutlu olmak için yapılması gereken üç şey arasında insanların kendisini üzmemeleri vardır. Kendini üzmeyen insanlar daha kolay mutlu olabilirler. Karşısında ki kişiyi kırmaktan korkmayan ama kırmadan içindekileri anlatmaya çalışan kişiler, içlerine atmayacakları için kendilerini kırmış olmazlar. Yapacakları konuşma ile rahatlayacak olan kişiler mutlu daha kolay mutlu olabilirler. Yani kendisini karşısında ki kişiyi kırmamak için kendini kıran kişilerin kolay bir şekilde mutlu olmaları imkansız olur.

Günümüzde mutlu olmak için yapılması gereken üç şey arasında fazlalıklardan kurtulmak ta vardır. Her şeyin fazlası can sıkıcı durumda olur. Gereğinden fazla arkadaş, fazla borç, fazla kilo, fazla eşya ve fazla iş her zaman için sıkıcı olabilir. Kişilerin öncelikle nelerden mutlu olduklarını tespit etmeleri gerekir. Gereği kadar olan kısmı ile hayata devam edecek olan kişiler mutluluğa ulaşabilirler. Hayatın sıkıcı olan tarafından uzaklaşarak daha mutlu olacak olan kişiler daima daha mutlu olma şansına sahip olurlar. Daima sade bir hayat isteyen kişilerin daha kolay mutlu olmaları mümkün olur. Kendine daha fazla değer veren kişiler mutluluğa daha yakın olurlar. Bu sebeple kişilerin öncelikleri arasında kendileri de bulunmalıdır. Kendisine daha fazla zaman ayıracak olan kişiler mutlu olabilirler.

Bilim dünyasının da ispatlamış olduğu güneşin pozitif etkileri de mutlu olmak için yapılması gereken üç şey arasında ki yerini alır. Mevsim fark etmeksizin güneş hep tepede olur. Her gün güneşe çıkacak olan kişiler bu pozitif enerjiden yararlanabilirler. Günlük olarak 15 dakika güneşte yürüyecek olan kişiler alacakları enerji ile daha mutlu olabilirler. Doğayı daha net olarak hissedecek olan kişilerin güneş, yağmur ve rüzgarı hissetmeleri her zaman için daha mutlu olmalarını sağlar. Stresten uzaklaştıracak olan bu doğallıklar aslında o kadar da uzakta değildir. Kendisine biraz vakit ayıracak olan kişiler, ellerinden geldiğinde sokaklarda yürüyerek anın tadını çıkarmalı ve rüzgar, yağmur ve güneşim olumlu etkilerinden yararlanmalıdırlar. Daha mutlu olabilecek olan kişiler bu sayede stresten de uzaklaşmış olurlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir